Jacek, SP5EAQ będzie czynny jako A3EAQ z Tongatapu (Królestwo Wysp Tonga) od 26 marca wieczór (loc time) do wieczora 15 kwietnia 2013. Tongatapu liczy się do IOTA jako OC-049. Praca emisją SSB odbywać się będzie na wszystkich pasmach od 80 do 10 m.

Planowany jest udział w WPX Contest oraz w SP-DX Contest, jeśli propagacja pozwoli. Miejsce - główna wyspa Tongatapu OC-049 (cypel północny).

Informacje w tej sprawie znajdują się na stronie www: http://sp5drh.com/a3eaq/

Z tego samego miejsca pracowała rok temu ekspedycja z SP3DOI w składzie.

Jacek SP5EAQ leci przez Londyn, Sydney, Auckland, gdzie będzie miał 2 dni na odespanie i 2-godzinny lot na Tonga. Powrót do kraju odbędzie się tą samą trasą.

Zabierany sprzęt to: transceiver K3 (K2 w rezerwie) + h.m. PA. Anteny: Zelga GP-5 + vertical  na 12 - metrowym maszcie na 40 m z dwoma rezonansowymi radialami i wymiennie  (na tym samym maszcie) 80 m top loaded vertical.

Wszystkie anteny będą zainstalowane 20 metrów od brzegu morza.

Karty QSL via znak domowy (direct lub biuro).

Jacek brał udział we wcześniejszych DX-pedycjach włączając w nie T30AQ, 3D2MJ, ZL7/SP5EAQ i ZA/SP5EAQ. Jest też posiadaczem DXCC #1 Honor Roll Phone.

Ekspedycja Jacka SP5EAQ jest ekspedycją jednoosobową.

Wyspy Tonga to Pacyfik i zarazem poważne wyzwanie, zarówno organizacyjne, jak i finansowe. Jacek sam finansuje wszystkie koszty wyprawy, ale oczywiście sponsorzy są zawsze mile widziani.

Wirtualny Oddział Terenowy PZK (OT-73) podjął decyzję o dofinansowaniu ekspedycji Jacka SP5EAQ. Dodatkowo 14 członków VOT PZK indywidualnie wsparło finansowo ekspedycję Jacka.


Info: Zygmunt SP5ELA

Inne informacje

Login

Forum. Najnowsze tematy:

  • Brak postów do publikacji.
Powrót na górę strony