5t0spW okresie od 24.11. – 10.12.2012 pracuje polska ekspedycja z Mauretanii.
Skład ekspedycji: SP2EBG, SP3CYY, SP3GEM, SP6EQZ, SP6FXY, SP6IXF, 5T0JL.
To doświadczona ekipa operatorska, która w przeszłości brała już udział w innych ekspedycjach. Kierownikiem wyprawy jest Włodek SP6EQZ.

4 listopada odbyło się drugie spotkanie zespołu ekspedycyjnego 5T0SP (fotka poniżej).
Spotkanie odbyło się w gościnie u Janusza SP6IXF. Dyskutowano na temat wielu istotnych spraw związanych z wyprawą: anteny, transceivery, akcesoria i nad bardzo ważną sprawą jak rozdzielić bagaż pomiędzy członków wyprawy.

Sponsorami wyprawy są: PZK, OT-73, SP DX Club, Team PJ7PT, SPID Antena Rotators, Nippon Dx Assosiation, UK Six Metre Group. Na dzień 21.11.2012 r. 26 polskich krótkofalowców znajduje się na liście indywidualnych sponsorów wyprawy, w tym 13 członków OT-73. Jest wielu sponsorów, którzy nie życzyli sobie ujawniania ich znaków. Ekipa składa wielkie podziękowania za wszystkie wpłaty wspierające przedsięwzięcie. (Lista sponsorów na stronie WWW wyprawy).

Dzięki dodatkowym staraniom udzielone zostało pozwolenie na pracę również w paśmie 6m.

Ekipa odleciała w sobotę rano o 7.10 (24.11.2012) z Berlina aby po przesiadce w Paryżu około godz. 16.00 wylądować na lotnisku stolicy kraju Nouakchott.

Już w sobotę późnym wieczorem została uruchomiona stacja, a w ciągu niedzieli pozostałe 3 (w tym jedna wyłącznie w paśmie 6 m z uruchomionym non stop Baconem). Dodatkowo z innej lokalizacji pracował będzie pod znakiem wyprawy jej siódmy członek Jean 5T0JL. Pomoc Jeana 5T0JL w uzyskaniu licencji, organizacji zakwaterowania i sprawach logistycznych jest nieoceniona. Ekipa jest mu niezmiernie wdzięczna. Wszystkie QSOs są wprowadzane on-line do logu wyprawy na stronie Club Logu.

5t0sp

 Zdjęcie ze spotkania członków wyprawy do Mauretanii 5T0SP w dniu 4.11.2012 r.
 

List z podziękowaniem od kierownika wyprawy, Włodka SP6EQZ skierowany do OT-73:

„Szanowny Panie Prezesie,

chciałbym w imieniu własnym i pozostałych członków ekspedycji dxowej do Mauretanii 5T0SP serdecznie podziękować za wspaniała akcję sponsoringu przeprowadzoną wśród członków Waszego oddziału Wirtualnego Oddziału Terenowego VOT 73 co zaowocowało licznymi wpłatami na konto wyprawy. Jeszcze bardziej od środków finansowych, które są oczywiście niezbędne do organizacji wyprawy Dx owej, liczy się uznanie kolegów i zaufanie, że wpłacone pieniądze zostaną należycie spożytkowane.

Dziękujemy i obiecujemy dołożyć wszelkich starań aby wyprawa nasza była udana i dobrze oceniana w świecie krótkofalarskim a uszy nasze będą szczególnie wyczulone na sygnały płynące z SP5.

Koledzy, raz jeszcze dziękuję VOT 73 za hojną dotację na cele wyprawy 5T0SP.

Będziemy myślami z Wami.

73! Włodek SP6EQZ”

5t0sp koszulki

Inne informacje

Login

Forum. Najnowsze tematy:

  • Brak postów do publikacji.
Powrót na górę strony