Informacje dotyczące rekrutacji członków do VOT PZK

Procedura zgłaszania aplikacji (dla nadawców)

  1. Wymagana jest rejestracja na portalu VOT PZK (http://vot.pzk.org.pl). Adres email użyty do rejestracji musi spełniać kryterium  adresu "radioamatorskiego" (znak@domena lub imię@domena_własna_ze_znakiem). Rejestracja na portalu VOT PZK jest "automatem" powiadamiającym Zarząd o fakcie rejestracji. Aplikant może spokojnie zaczekać na kontakt ze strony członka Zarządu VOT PZK (e-mail).
  2. Wymagany jest wniosek do Zarządu VOT PZK o przyjęcie (druk deklaracji członka PZK). (Wniosek należy wysłać na adres email: ot73(at)pzk.org.pl).
  3. Kandydatów (nadawców, posiadaczy pozwolenia radiowego) obowiązuje przysłanie CV radioamatorskiego oraz zdjęcia w pliku elektronicznym i skanu karty QSL. Portal VOT PZK jest zautomatyzowany, listy członków generowane są z bazy automatycznie.

* Uwaga. Aby uniknąć nieporozumień informujemy, że sama akceptacja przez kandydata koncepcji obsługi zdalnej finansów oraz wysyłki kart QSL direct do członka nie jest wystarczająca do przyjęcia. VOT PZK skłania się do stosowania aktywnej interpretacji zapisów Par. 5 Statutu Polskiego Związku Krótkofalowców.

Nasłuchowcy

  1. Wymagany jest wniosek do Zarządu VOT PZK o przyjęcie (druk deklaracji członka PZK). (Wniosek należy wysłać na adres email: ot73(at)pzk.org.pl).
  2. Kandydaci na nasłuchowców (SWL) muszą mieć osobę wprowadzającą lub opiekuna (nadawcę). W przypadku braku takowej osoby, wymagany jest kontakt z Zarządem OT73 (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).
  3. W przypadku osób małoletnich wymagana jest zgoda opiekuna ustawowego.
  4. Procedura rejestracji nasłuchowca na portalu VOT PZK jest wymagana po przyjęciu i uzyskaniu znaku nasłuchowego.

VOT PZK nie mówi nikomu "NIE", ale to nie oznacza, że każdy aplikant zostanie przyjęty. VOT PZK tym być może różni się od wszystkich pozostałych OT PZK, że nie jest "przechowalnią członków". Działając w doktrynie zapisów §5 Statutu Polskiego Związku Krótkofalowców oczekujemy kandydatów, którzy chcą się włączyć aktywnie w prowadzone prace. Wstąpienie do Stowarzyszenia - Polskiego Związku Krótkofalowców to obustronne zobowiązanie.

Zarząd VOT PZK

Inne informacje

Login

Forum. Najnowsze tematy:

  • Brak postów do publikacji.
Powrót na górę strony