Logo VOT Wirtualny Oddział Terenowy PZK OT-73 (VOT PZK) - krótka historia.

Wirtualny Oddział Terenowy PZK został założony przez grupę warszawskich krótkofalowców w czerwcu 2010 roku. Jest obecnie najmłodszym OT PZK. VOT PZK zrzesza krótkofalowców z Warszawy, województwa mazowieckiego, terenu Polski oraz krótkofalowców polskiego pochodzenia zamieszkujących poza granicami Polski. Zebranie założycielskie miało miejsce w dniu 19.06.2010 roku w Warszawie w sali konferencyjnej koncernu „Radwar”.

Zebranie VOT Radwar-1Zebranie VOT Radwar-2

W wyniku „zawirowań” natury formalnej, zaskarżenia sądowego przez Organ Nadzoru uchwały ZG PZK (absurdalne nieuznanie przyjętego przez Wirtualny OT PZK terenu działania - RP) odbyło się drugie zebranie założycielskie Wirtualnego Oddziału Terenowego PZK w dniu 2.07.2011 r. w dość niekonwencjonalnym miejscu, bo w amfiteatrze w Łazienkach Królewskich w Warszawie.

Zebranie Łazienki Królewski-1.Zebranie Łazienki Królewskie-2

Wirtualny OT PZK ma formalną i fizyczną siedzibę w Warszawie, lecz nie prowadzi  „biura” w klasycznym rozumieniu. Procedury obsługi członków (i kandydatów) są elektroniczne. Komunikacja członków odbywa się poprzez prowadzoną przez VOT PZK e-mailową listę dyskusyjną oraz wewnętrzne forum na portalu oddziału (https://vot.pzk.org.pl). Warunkiem koniecznym przynależności do VOT PZK jest posiadanie umiejętności posługiwania się komputerem i Internetem. Członkowie oczywiście spotykają się w sposób klasyczny w zarezerwowanych na ten cel lokalach (kawiarnia, restauracja).

VOT PZK wspiera finansowo polskie ekspedycje dx-owe (do roku 2016 udzielono wsparcia 13 polskim ekspedycjom), polskie zawody SP DX Contest oraz zespół SN0HQ. Z perspektywy 6 lat działania można powiedzieć, że relacje Wirtualnego Oddziału Terenowego z Prezydium ZG PZK i Prezesem PZK układają się bardzo dobrze.

Zarząd VOT PZK

Inne informacje

Login

Forum. Najnowsze tematy:

  • Brak postów do publikacji.
Powrót na górę strony